вівторок, 4 червня 2013 р.


Маленька машина знала, що в світі нема добрих людей. Їй про то щодня розповідали її господарі, коли по заторах їхали на роботу і злились на своє життя і всіх людей. Але одного разу маленька машина захотіла поїхати до себе на Батьківщину. На завод, де колись вона вперше з’явилась на світ. Машина знала, що це буде надзвичайно небезпечна подорож. Але вона дуже хотіла побачити щось рідне, щоб краще зрозуміти хто ж вона насправді.
Вночі машина виїхала з гаражу і направилась по дорозі за місто. Карта вказувала їй вірну дорогу.  Дорога була нерівна, але майже вільна. Маленька машина була переповнена оптимізмом і співала пісеньки.

            Я машина, я подорожую!
            Мандрувати, я всім пропоную!
            Нове дізнавайтесь, 
            Рідного не цурайтесь. 

Та раптом машина потрапила в яму і застрягла там.
-          Ой, лишенько. Що ж тепер буде? В світі ж немає добрих людей. Хто мене врятує? Пропаду в цій ямі.
Тільки це подумала маленька машина, як з-за повороту виїхало інше авто. Воно зупинилось біля маленької машини, люди вийшли і витягнули мотузку з багажнику.

-          Певно, вони хочуть мене вбити.

Але люди прив’язали мотузку до машини, потягнули її, штовхнули ззаду і витягнули. Посміхнулись і поїхали далі.

-          Дивно. В світі ж нема добрих людей. Що ж це було? – здивувалась маленька машина і поїхала далі.
                  Я машина, я подорожую!
                 Мандрувати, я всім пропоную!
                 Нове дізнавайтесь, 
                 Рідного не цурайтесь.

Співала машина. І раптом помітила, що пальне закінчилось.

-          Ой, лишенько. Що ж тепер буде? Навряд чи я ще колись побачу добрих людей. А всі інші люди дуже злі. Так казали мої господарі.

Та раптом до маленької машини підїхав автобус. Він відлив свого пального, і машинка змогла їхати далі. Здивуванню маленької не було меж. Невже в світі є добрі люди? Невже світ переповнений любов'ю і добром? Машина була така щаслива, що їй хотілось так само всім допомагати. 
                  Я машина, я подорожую!
                  Мандрувати, я всім пропоную!
                  Нове дізнавайтесь, 
                  Рідного не цурайтесь. 

Співала машина і раділа життю. Аж раптом в неї пробило колесо.
-          Ну якщо хтось і зараз мені допоможе, я точно знатиму, що світ переповнений добрими людьми.

Скоро на дорозі з'явився велосипед. Але він проїхав повз. Машина засумувала. Невже її господарі були праві? Та минуло кілька хвилин і велосипед повернувся. І не один, а з допомогою. Люди швидко допомогли замінили машині колесо і вона швидко доїхала до своєї Батьківщини. Тепер машина знала, що це чудове вміння людей – допомагати один одному. Машині дуже хотілось зуміти заговорити людською мовою, щоб подякувати своїм рятівникам. В світі є багато хороших і добрих людей, щоб не казали ті, хто в це не вірить. 

Немає коментарів:

Дописати коментар